Atrakce v Hrabovské dolině a okolí.

Lanovka na Malinô Brdo

8 místná kabinková lanovka na Malinô Brdo se nachází kousek od našich apartmánů. Z Malina Brda se můžete vydat do Vlkolínce, směrem na Smrekovicu, nebo si zde odpočinout uprostřed krásné přírody.

 Tarzánia Hrabovská dolina

Dokonalé sportovní vyžití pro děti i dospělé zažijete pokud navštívíte lanové centrum Tarzánia Hrabovská dolina, které je od našich apartmánů vzdálené 200 metrů. Vyzkoušet si zde můžete svoje fyzické schopnosti a užít si patřičnou dávku adrenalinu. Lanová dráha je rozdělená na okruh pro děti i pro dospělé.  k dispozici jsou 3 trasy.

  • Modrá – kratší a lehčí, měří 145 m
  • Červená – delší, měří 295 m
  • Dětská trasa – měří 59 m

Mufloní obora

Přímo za našim apartmánovým domem se nachází obora, kde můžete vidět krásné muflony. Z některých balkonů apartmánů je výhled na oboru, takže můžete sledovat tyto krásné zvířata třeba při romantické snídani. Oboru ocení hlavně děti, které mají možnost vidět na vlastní oči muflony při krmení.

Bike park

Během letní sezóny je v areálu Skiparku Ružomberok otevřen Bike Park pro vyznavače horských kol. K dispozici jsou downhill-ové a koloběžkové tratě všech stupňů náročností. Kolo nebo koloběžku vám na start pohodlně vyveze 8 místná kabinková lanovka. Ve středisku je k dispozici půjčovna horských kol a koloběžek.

Horské koloběžky

Vyzkoušejte si adrenalinovou jízdu na horských koloběžkách z Malina Brda do Hrabova. Tratě všech stupňů náročnosti jsou v délkách 4 – 5 km.

Cykloturistika

Patříte mezi vyznavače jízdy na kole? Tak právě oblast Liptova Vám nabízí velké množství značených cyklotras, které Vás provedou krásami tohoto regionu. Pokud si přivezete vlastní kola, tak je Vám k dispozici uzamykatelná místnost pro jejich úschovu. Těm, kteří si vlastní kola nepřivezou nabízíme k vypůjčení kola naše.

Jízda na koni

Milovníkům koní se naskýtá skvělá příležitost prohlédnout si krásy zdejší krajiny z koňského hřbetu. Projížďky na koních lze zajistit v penzionu Gejdák nebo ve Western penzionu. Bližší informace Vám rádi sdělíme na recepci našeho apartmánového domu Fatrapark 2.

Rybaření

Oblast Ružomberku je pro rybáře obzvlášť zajímavou lokalitou. Nejbližší možnost rybolovu je přímo v Hrabovské dolině na jezeře, které je od apartmánů vzdálené jen 150 m. Další zajímavé lokality jsou řeky Váh a Revúca, které Ružomberkem protékají, nebo nedaleká Liptovská Mara.

Vlkolínec

Nachází se v pohoří Velká Fatra pod vrchem Sidorovo a je to trvale obydlená obec s 29 obyvateli. Vlkolínec byl v roce 1993 zapsaný na seznam UNESCO jako unikátní krajino-sídelně- architektonický komplex. Podstatnou část chráněných objektů tvoří dřevěnice a hospodářské dvory. Mezi nejvzácnější stavby patří srubová dvoupodlažní zvonice z roku 1770, srubová rumpálová studna z roku 1860, zděný kostel z roku 1875. Za návštěvu jistě stojí Rolnický dům.

www.vlkolinec.sk

Adventure golf

Adventure golf vznikl v Severní americe, odkud se dostal do celého světa. Stal se tak oblíbeným rekreačním i profesionálním sportem, ale především rodinnou zábavou. Jedná se v podsatě o klasický golf, hraný na zmenšeninách o velikosti minigolfových dráh.  To je však jediné co má adventure golf společného s minigolfem. Na drahách nenajdete klaické překážky z minigolfu, ale jedná se o zmenšeniny klasického golfového hřiště. Adventure golf si můžete zahrát, když se vydáte na výlet do Zázrivej. Součástí areálu je i Jánošíkova restaurace, kde lze vyzkoušet speciality místní kuchyně.

www.adventuregolf.sk