Skipark Ružomberok

Lyžařské středisko SKI PARK Ružomberok se nachází na úbočích Velké Fatry nad městem Ružomberok, v nadmořské výšce 545-1209 mn.m. Je vyhledávaným místem odpočinku.Je to jedno z nejoblíbenějších lyžařských  středisek na Slovensku.

Vstupní branou do střediska je městská část Hrabovo, (od centra města vzdálená jenom 2 km).

Z Hrabova vede na Malino Brdo 8-místná kabinková lanovka dlouhá 1770 m, Přímo v centru střediska se nachází 4-sedačková lanovka , 2 lyžařské vleky a 4 vleky pro začátečníky a děti.

Ve středisku je k dispozici 12 km sjezdových tratí, nejdelší z nich je dlouhá 3900 m  s výškovým převýšením 698 m a je nejdelší uměle zasněžovanou sjezdovkou na Slovensku.

V areálu je několik stravovacích zařízení a bufetů, které nabízí možnost rychlého občerstvení přímo na svahu.

Ceník skipasů pro sezónu 2017/18

 

Jasná – 33 km

Středisko Jasná Nízké Tatry je největší středisko sjezdového lyžování na Slovensku. Leží na severních a jižních svazích Chopku v Nízkých Tatrách. Na vrchol chopku se dopravíte nejmodernějšími lanovkami Funitel nebo 15 místnou kabinkou. Střediska CHOPOK SEVER  a CHOPOK JIH jsou od roku 2007opět propojeny, proto můžeme hovořit o jednom středisku, které poskytuje lyžařům skoro 50 km sjezdových tratí 30 lanovek a vleků s přepravní kapacitou více ne 30 000 osob za hodinu. .  Na své si zde přijdou i vyznavači snowbordingu, skialpinizmu , freeridu a běžeckého lyžování.